V našem Ateliéru pořádáme i semináře, na kterých se frekventanti seznámí se základy sedlářského řemesla a osvojí si základní sedlářské dovednosti. Absolvování semináře pak frekventantovi pomůže v jeho začátcích s tímto krásným a voňavým řemeslem, jež v současné době prožívá svoji renesanci. Osnovy semináře umím také „ušít na míru“ každému zájemci, který již s kůží pracuje a má specifické požadavky jen na určité dovednosti.

Každého semináře se mohou zúčastnit maximálně dva frekventanti, abychom se mohli každému individuálně věnovat. Nejedná se tedy o klasický seminář, kdy „učitel“ něco přednáší a předvádí před více účastníky kursu, ale každý frekventant po celou dobu strávenou v Ateliéru samostatně pracuje na svých výrobcích.

Při semináři nezatěžuji frekventanty zbytečnou teorií, kterou si může každý nastudovat v odborné literatuře a jež je k dispozici, ale kladu důraz především na osvojení základních dovedností, jako je formátování kůže, výroba střihů, ruční šití a základy zdobení kůže, aplikace kování a podobně.

Semináře nejsou pořádány pravidelně a termíny konání jsou zájemcům vždy nabídnuty prostřednictvím rezervačního formuláře (ve formátu Excel - doplníme), do kterého se každý může zapsat u vypsaného termínu konání. Aby byla rezervace závazná, je třeba uhradit rezervační poplatek ve výši 500 Kč. O tento poplatek se pak sníží celková cena semináře, jedná se v podstatě o zálohu. Jestliže zájemce ze závažných důvodů zruší termín semináře, je mu samozřejmě nabídnut termín náhradní. Rezervační poplatek je nevratný pouze v případě, pokud se frekventant na seminář nedostaví nebo svoji účast vypoví v době kratší než 3 dny před termínem konání.

Seminář je dvoudenní, délka trvání semináře je tedy 2x 8 hodin. Toto je nezbytná doba pro zvládnutí základních dovedností – sami uvidíte, jak čas při práci s kůží rychle běží.

Osnova semináře

 

Každý seminář je koncipován a zaměřen tak, aby vyhověl požadavkům a představám frekventanta, respektive toho, co chce v budoucnu vyrábět a jak chce s kůží pracovat.

Nicméně je potřeba na začátku zvládnout základní sedlářské dovednosti nezbytné pro výrobu tzv. „řezaných výrobků“, tedy výrobků, které jsou šité na „hranu“, nejsou zakládané a obracené.
Například: opasky, obojky, různá pouzdra, taštičky a podobně – například opasky, kynologické potřeby, různá pouzdra, taštičky a podobně.

Je tedy nutné zvládnout tyto základní sedlářské dovednosti:
 • řezání kůže
 • hranění kůže
 • kosení (vytenčování kůže)
 • ruční šití
 • správné upevňování kování
 • povrchové úpravy kůže
 • úpravy hran
 • jednoduché zdobení
 • proplétání kůže
 • příprava „střihů“ – šablon pro jednotlivé výrobky
 • technologické postupy

Pochopitelně, že po případném absolvování kursu, kde se dozvíte i trochu teorie, uvidíte praktické ukázky a sami si vše vyzkoušíte, nebudete ještě „mistři“, ale tím, jak začnete s kůží pracovat a budete získávat praxi, dopracujete se po čase k dobrým výsledkům. Tento seminář vám pomůže ve vašich sedlářských začátcích.

V rámci semináře vám také sdělím kontakty na dodavatele materiálů, nářadí (pokud je již nemáte), barev, kování a kůží.

Obchodní podmínky

 

Cena semináře vychází z hodinové sazby 300 Kč za hodinu. Pokud jsou na semináři dva frekventanti, činí cena 400 Kč za hodinu, takže každý účastník platí 200 Kč za hodinu + 5 % režie z celkové ceny.

V ceně semináře je zahrnuto základní občerstvení (káva, nealko, čaj…). V neposlední řadě jsou v ceně zahrnuty i další případné návštěvy frekventantů v Ateliéru po předchozí telefonické dohodě. Je totiž opodstatněné předpokládat, že každý, kdo s řemeslem začíná, bude potřebovat ještě další rady a konzultace, popřípadě si bude chtít něco vyrobit a nebude mít ještě všechny potřebné nástroje. V tomto ohledu jsem nadále frekventantům k dispozici a mohou použít i vybavení mého Ateliéru.

Cena rovněž zahrnuje možnost zapůjčení (okopírování) nejrůznější odborné literatury související s řemeslem.

Materiál (kůži, kování – přezky, nýty, druky, spotřební materiál), který frekventant spotřebuje na výrobky, jež si po absolvování semináře odnese, hradí v pořizovacích cenách.

Daňový doklad za úhradu semináře je samozřejmostí.

Certifikát o absolvování semináře

 

Další informace


V Ateliéru je možnost ohřát si jídlo (hladový sedlář – špatný sedlář), nebo je možno zajít si na oběd do sousední restaurace, popřípadě si jídlo objednat telefonicky a přinést si ho z nedaleké čínské restaurace (vaří dobře :-) ).

Každý frekventant si mimo jiné vyrobí a odnese opasek podle svých představ a další výrobky.

Pro mimopražské zájemce můžeme zajistit i levné ubytování s možností parkovaní nedaleko Ateliéru v Praze 3 (350 Kč za noc).

Ateliér se nachází v Praze 2, tedy v rezidentské modré zóně pro parkování. Není tedy možné parkovat v bezprostřední blízkosti Ateliéru, ale jen na oranžových zónách, které jsou nedaleko, nebo v Praze 10, což je jen několik minut tramvají nebo dvě stanice metrem.

Pokud máte jakékoli dotazy k semináři, neváhejte zavolat na telefonní číslo 602 288 413.

Co si vzít s sebou

 • Dobrou náladu a chuť učit se nové věci
 • Poznámkový blok
 • Fotoaparát
 • Vlastní nářadí (pokud máte)
 • Doporučuji vzít si „něco“, na co si budete chtít udělat pouzdro
  (psací potřeby, nůž, mobilní telefon a podobně)
 • Peníze, platba kartou není v Ateliéru možná

V případě zájmu mě neváhejte kontaktovat.

Takže - těším se na VÁS ....... Váš Haki

 

Ukázky práce našich frekventantů a fotky ze seminářů najdete v záložce SEMINÁŘE - Fotodokumentace.
Budete překvapeni, co dokázali za dvoudenní seminář vyrobit frekventanti, kteří nikdy předtím s kůží nepracovali.